Kaip dažyti pertinkuotą namą?

Fasado apdaila PalangaTinko remonto darbai gali būti sudėtingi, kadangi suremontuota vieta, turi tikti bendrame kontekste. Atlikę remonto darbus, norėsite nudažyti tokia spalva, kuri nesiskirtų nuo esamos. Tai gali būti ypač sudėtinga dėl tinko prigimties. Tam tikri dažymo būdai gali rimtai pažeisti tinką. Žemiau išvardinti patarimai jums padės sėkmingai atlikti darbus.

Laikas yra viskas

Niekada neskubėkite dažyti pataisytos tinko dalies. Tai padarę galite jį pažeisti. Leiskite gerai sustingti, kol taps kietas kaip akmuo. Taip įsitikinsite, kad tinkas gerai išdžiūvo, jį galima dažyti, ir kad jis tvirtai prikibo prie seno tinko.

Pasirinkite tinkamus dažus

Tinko remonto darbai dažnai atrodo sudėtingi dėl dažymo, ir baimės, kad suremontuota tinko dalis skirsis nuo seniau dažytos sienos. Kad taip neatsitiktų, visada naudokite dažus, kurie yra skirti tinko dažymui. Netinkami dažai gali pažeisti tinką. Tai taip pat turėtų būti aukštos kokybės dažai su akrilo lateksu. Šie dažai puikiai padengia tinką.

Apsauga nuo stipraus vėjo

Dėl tinko paviršiaus struktūros, jis gali būti pažeidžiamas stipraus vėjo. Jei gyvenate vietovėje, kur dažnai siautėja stiprūs vėjai, jums reikėtų rinktis kitokius dažus. Jie yra vadinami elastomeriniais dažais ir puikiai tinka tinko darbams užbaigti, ir pasižymi apsauginėmis savybėmis nuo vėjo. Taip pat padeda apsaugoti pamatus. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, šie dažai turi savybę plėstis ir trauktis, prisitaiko prie gamtos sąlygų.

Teptukų tipai

Dažydami suremontuotą tinko dalį, turite būti labai atsargūs, kadangi netinkamai pasirinktas teptukas gali sugadinti visą jūsų darbą. Niekada nenaudokite kieto, ne natūralas pluošto teptuko. Reikėtų naudoti visiškai natūralių šerelių teptuką, pavyzdžiui, arklio šerių. Taip pat galima naudoti teptukus kempinės pagrindu, kadangi jie yra minkšti. Niekada nenaudokite volelio.

Dažų purkštuvas

Jei remontavove didelį tinko plotą, galite pasinaudoti dažų purkštuvu. Purkštuvą naudoti yra saugu, ir per trumpą laiką nudažysite didelį plotą, taip pat tokiu būdu puikiai padengiami tinko nelygumai.

Per naują nutinkuotam fasadui ar tai esant naujam tinkui , būtinas specialus gruntas nuaktyvinti šarmams.Kitaip tariant reikalingas antišarmins gruntas ,kadangi tinke yra daug šarmo , o jis suaktyvėję kai gaunama vandens .Nudažius tokį fasadą be grunto specialaus nepraeis nei mėnuo kaip jūsų fasadą išmėtys baltos dėmė ir tuomet vėl teks perdažyti fasadą dar kartą.Taigi neskubėkite dažyti tik ką nutinkuotų paviršių palaukite bent mėnesį ir jei nėra per tą laiką lietaus palaistykite kartas nuo karto taip pagreitinsite šarmo išėjimą o tuomet nugruntuokite ir nudažykite.Jei to daryti nenorite laukite visą sezoną per rudenį žiemą bei pavasarį su lietumis jis pats išeis tuomet jau nebereiks naudoti spec grunto.